Güncellendi
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

AjansCode Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım yapılan bir internet sitesi içerisinde yazı çok önemlidir. Harfler yan yana getirildiği zaman sözcükleri, sözcükler satırları ve satırlar da paragrafları ve metni oluşturur. Harfler sözcükleri oluşturmak üzere yan yana gelirken aralarında kalan boşluğun iyi ayarlanması okunabilirlik için çok önemli bir etkiye sahiptir. Bu küçük mekânsal ilişkiler sadece web tasarım yapılan web sitesi için değil görsel yönden daha düzenli ve uyumlu tipografik iletişim için de önemlidir. İyi tasarlanmış, espaslanmış web sitesi kurulumu esnasında da kelime ve harfler arası boşluğun lineer olarak değil, görsel olarak eşit olması beklenir.Kurumsal web tasarımı yapılırken de mutlaka harflerin boşlukları ile beraber harflerin iç boşluklarının da dikkate alınması gerekir. Aksi halde web sitesi tasarımı zayıf kalır ve harf formları yuvarlak görünür.


Kurumsal web sitesi, alanın da uzman ekiplerimiz tarafından hazırlanmaktadır ,referanslarımızın tamamı tarafımıza aittir.

Kurumsal web sitesi tasarımı alanındaki faaliyetlerimiz doğrultusunda günden güne büyüme ve gelişmeyi kendimize prensip haline getirdik.Gelişen yeni zaman dilimine ayak uydurmak adına şirketlerin vermiş olduğu geniş ölçekli kararlara onay veriyor ve en iyi şekilde kurumsal web sayfaları ,Kurumsal Kimlik Kazandırma yolunda destekçileri olmak için elimizden gelenin de fazlasını yapıyoruz.


Kurumsal web sayfası ; müşteri ilişkileri yönetimi ve içerik yönetim sistemi olmak üzere iki başlıkta inceyebiliriz bunlar; Müşteri ilişkileri yönetimi, firmanızda satış ve servis süreçlerinin iyileştirilmesinde etkin bir rol oynamakta; Müşterilerinizi elinizde tutmanızda ve müşteri sayınızı arttırma konusunda oldukça etkili çözümler sunar.

Kurumsal web tasarım yaptırmak için önceden de bahsettiğimiz gibi portföy çok önemlidir. Kurumsallık profesyonelliği gerektirir. Yazı içerisinde kurumu temsilen kontrast ve iki değer durumuna önem vermez. Yani kontrast web tasarım kurallarına uygun olarak birleştirildikleri zaman web sitesi trafik artırma konusunda size yardımcı olur. Soğuk renklerle kullanılan sıcak renkler daha sıcak görünür. Bedava site kurmak bu sebeplerden ötürü oldukça risklidir. Yani Kurumsal web tasarım konusunda iyi bir imaj yaratmak isteniyorsa asla tercih edilmemelidir. Özellikle web tasarım fiyatları doğrultusunda hareket etmemeniz önerilmektedir.


Kurumsal web tasarım yapan diğer firmalar kontrast olmayan değerler bir arada kullanır ise web sitesi tasarım konusunda monoton bir sonuç olacaktır. Buda uygun fiyatlı web sitesi yapan firmaların hatalarının başında gelmektedir. Bir yazı karakterinin estetiği ve kolay okunabilirliği; dairesel-düz,kalın-ince-geniş-dar,düşey-yatay,hareketli-durağan,simetrik-asimetrik,büyük harf-küçük harf… gibi bir dizi web tasarım kontrastlığına bağlıdır. Kontrast değerler bir araya getirilirken özellikle de kurumsal web tasarım firmaları için dikkat edilecek nokta, bütünlük etkisinin değişmemesidir. Kontrastlar uyum içerisinde bütünlük oluşturmalıdır. Eğer açık ve aşırı koyu, büyük ve aşırı küçük gibi şiddetli kontrastlar varsa yan yana gelen elemanlardan birisi fazlası ile ön plana çıkar bu da kurumsal web tasarım yaptırandan tutunda e-ticaret web sitesi yaptırmak isteyen firmalara sorun çıkaracaktır.


Kurum web tasarımı yapılırken personel performansınızı yansıtacak alanların yer alması gerekir. Vizyon, misyon çok önemlidir bunun en iyi şekilde yansıtılması gerekir. Eğer açık ve aşırı koyu, büyük ve aşırı küçük gibi şiddetli kontrastlar varsa yan yana gelen elemanlardan birisi fazlasıyla ön plana çıkar, buda iki eleman arasındaki dengeyi alt üst eder; hatta hiç ortaya çıkarmaz. Zıt elemanların ilişkili görsel web tasarım örnekleri açısından canlılık kazanır.